Futbalové zájazdy do Londýna

Londýn je futbalové hlavné mesto Európy a cestovateľským snom snáď každého futbalového fanušíka. Futbalový zájazd do Londýna si môžete jednoducho rezervovať online cez Futbalové zájazdy online!

Londýn je kozmopolitné mesto, kde má každý možnosť toho veľa vidieť a zažiť. Vrátane futbalových fanušíkov. Ak sa rozhodnete pre víkendový zájazd do Londýna, máte možnosť vidieť až dva alebo viac zápasov len počas jedného víkendu.

Londýn má 17 futbalových klubov, z ktorých hrá 7 v Premier League. Chcete vedieť, ktoré to sú a aké zápasy nás ešte čakajú?

V našom článku vám dáme všetky potrebné informácie a tipy o zaújimavých šampionátoch a pamiatkach v meste.

Obsah futbalové výlety Londýn

   1. Futbalové kluby z Londýna v Premier League
   2. Futbalové kluby Premier League v Londýne na mape
   3. Futbalové výlety futbalové kluby v Londýne
   4. Rezervujte si futbalový výlet do Londýna ešte dnes!

1. Futbalové kluby z Londýna v Premier League

Londýn je už desaťročia hlavným zdrojom veľkých klubov, ktoré hrajú na najvyššom levely v Premier League. Každú sezónu sa Arsenal, ChelseaTottenham Hotspur bijú o prvé miesta v Premier League a túto sezónu to nie je inak. Všetky tieto kluby, spolu s Fulhahom, Crystal Palacom, WalfordomWest Hamom, patria medzi 6 najlepších v Premier League. Fulham, Crystal Palace, Walford a West Ham sa snažia byť tými najlepšími spomedzi ostatných. Túto sezónu sa im darí nad očakávania, Watford – 7, West Ham United – 10 a Crystal Palace – 14. Najmä Watfordu, ktorý je na prekvapujúcom 7. mieste. Fulham však visí na dne a musí bojovať o vzostup.

KlubZaloženieŠtadión
Arsenal1886Emirates Štadión
Chelsea FC1905Stamford Bridge
Crystal Palace1905Selhurst Park
Fulham1879Craven Cottage
Tottenham Hotspur1882Tottenham Hotspur Štadión
Watford1881Vicarage Road
West Ham United1895Londen Štadión

2. Futbalové kluby Premier League v Londýne na mape

Futbalové kluby Premier League v Londýne na mape

3. Futbalové výlety futbalové kluby v Londýne

Zápasy Premier League nie sú nikdy nudné. Najmä ak proti sebe hrajú dva londýnske tímy. Napríklad taká severo-londýnska derby, kde proti sebe stoja Arsenal a Tottenham Hotspur. Je to jedna z najväčších derby  anglického futbalu. Existuje mnoho ďaľších skvelých zápasov, ktoré môžete navštíviť ak si rezervujete futbalový zájazd do Londýna. Nižšie sme pre vás pripravili zoznam futbalových klubov a zápasov v Londýne, ktoré sa oplatí vidieť.

Arsenal

Arsenal bol založený robotníkmi kráľovskej zbrojnej fabriky v Woolwhichi už v roku 1886 a od vtedy je v Premier League nenahraditeľný. Arsenal si užíval slávu hlavne v rokoch, keď boli v tíme holandskí hráči. Už je to ale 15 rokov odkedy naposledy Arsenal vyhral Premier League. Nižšie nájdete zoznam zápasov, ktoré sa definitívne oplatí vidieť.

london-emirates-stadium

Chelsea FC

Futbalový klub Chelsea FC, založený 10. marca 1905, hrá svoje domáce zápasy na kultovom štadióne Stamford Bridge. V roku 1896 kúpil Stamford Bridge Athletics Ground vo Fulhame podnikateľ Gus Mears so svojim bratom. Nápad bol umiestniť tu jedno z najlepších futbalových ihrísk v Anglicku. A nápad sa aj podarilo uskutočniť. Chelsea FC je tiež prvým Londýnskym futbalovým klubom, ktorý vyhral Premier League dvakrát po sebe. Momentálne hrá Chelsea ešte niekoľko zaújmavých zápasov v tejto sezóne.

Chelsea-Stamford-Bridge

Crystal Palace

Crystal Palace FC bol založený 10. septembra 1905. V roku 1915 bol klub donútený sa presťahovať. Klub sa presťahoval v roku 1924 do Selhurst Parku. Orly, ako sa tím tiež nazýva, sú na 14. mieste a Holanďania Patrick van Annholt spolu s Jairo Riedewaldom dávajú do toho všetko, aby tím ostal v Premier League. Tréner Hodgson môže tiež využiť belgického útočníka  Michyho Batshuayia, ktorý je výrazná sila Crystal Palace útoku.

crystal-palace-Londen

Fulham

Futbalový klub Fulham, zo západného Londýna, je najstarším londýnskym klubom. Bol založený v roku 1879.  V sezóne 2013/2014 Fulham klesol a nasledujúcu sezónu hral v EFL Championship. Fulham je na nebezpečnom 19. mieste v Premier League.

Londen-Craven-Cottage-Fulham-fc

Tottenham Hotspur

Klub bol založený hráčmi Hotspurského kriketového tímu ako Hotspur FC v roku 1882. Tottenham hráva domáce zápasy v White Hart Lane štadióne už 118 rokov. Nový Tottenham Hotspur štadión bol otvorený v stredu 3. apríla zápasom medzi Tottenham Hotspur a Crystal Palace. Postavenie nového štadióna stálo približne 1 bilión euro. S kapacitou 62 062 miest je tretím najväčším štadiónom v Anglicku a najväčším štadiónom v Londýne.

Tottenham-Hotspur-Stadium-Londen

Watford

Watford FC bol založený v roku 1881 a od svojho založenia hráva na Vicarage Road. Sezóna 1984 bola pre Watford tou najlepšou sezónou. Klub sa dostal do finále FA Cup, ale bohužial prehral s Evertonom. Túto sezónu hrá Watford nad očakávania. S 8. miestom v Premier League určite ostávajú na najyššom levely.

Watford-Stadium-Vicarage-Road

West Ham United

Klub bol založený v roku 1895 ako Thames Ironworks a premenovaný na West Ham United v roku 1900.  West Ham sa dostal do najvyššej ligy poprvýkrát v roku 1923. Nezaznamenal však väčšie úspechy a najlepší úspech dosiahol tretím miestom v roku 1983. FA Cup však klub vyhral trikrát – v 1964, 1975 a 1980. Túto sezónu na tom Hammers vôbec nie sú zle – 9. miesto v Premier League.

Olympic_Stadium_londen

West Ham sa v roku 2016 presťahoval zo svojho starého štadióna Boleyn Ground na London štadión. Na štadión sa dostanete šedou linkou metra nazývanou Jubilee smerom Stratford. Zo zastávky metra je to len pár minút chôdze na štadión.

Metro-Londen

4. Rezervujte si futbalový výlet do Londýna ešte dnes!

Londýn je veľká metropola s veľkým množstvom futbalových klubov. Rezervujte si jeden z našich zájazdov do Londýna už teraz a pozrite si zápas Premier League naživo.